+421 940 909 430 info@slovaknet.eu

Máte otázky? Tak neváhajte nám zavolať pretože sme tu pre vás.

Potrebujete helfnúť so začiatkom ?

A preto existujú digitálne agentúry.

Startup  je pojem označujúci novo vznikajúci projekt či začínajúcu firmu často ešte vo fáze tvorby podnikateľského zámeru.

Prvýkrát sa tento termín stal populárnym v čase internetovej horúčky (1996-2001), kedy vzniklo mnoho spoločností tohto typu v zámorí s .com predovšetkým na internete v Silicon Valley. Svoju renesanciu zažíva opäť v súčasnosti, kedy sa týmto pojmom dá označiť akýkoľvek začínajúci projekt.

Start-upový projekt sa môže objaviť v akomkoľvek odbore, najčastejšie sú to však technologické či internetové firmy. Medzi ich vlastnosti patria:

Jednou z metód financovania projektov je použitie fondov rizikového kapitálu alebo pomoc tzv. business angels. Okamih, kedy spoločnosť prestáva byť startup, býva považovaný zisk, fúzie či akvizície.

Ako startup začínali napríklad firmy Facebook alebo Google.

Na podporu startupov v posledných rokoch vznikajú startup inkubátory (napríklad Jihomoravské inkubační centrum), ktoré startupom poskytujú počiatočný kapitál, pomoc mentorov a zvyčajne priestory na fungovanie. Do módy sa na Slovensku dostávajú tiež startup víkendy, kde sa za 48 hodín snažia tímy vyvinúť funkčný online produkt.


img-responsive